ONKOLÓGIA

Image

ONKOLÓGIA

A rosszindulatú daganatok hátterében gyakran genetikai tényezők is állnak, melyek az esetek egy részében örökletes mutációk formájában öröklődnek tovább generációkon át. Ezek a mutációk jelentősen növelhetik a rák kialakulásának kockázatát, különösen, ha olyan géneket érintenek, amelyek a sejtosztódás és sejtciklus szabályozásában játszanak kulcsszerepet. Az onkogének és tumorszuppresszor gének hibás változatai hozzájárulhatnak a sejtek ellenőrizetlen növekedéséhez, ami daganatok kialakulásához vezethet. A modern genetikai diagnosztika lehetővé teszi ezen hibás gének korai felismerését, így az örökletes rákhajlam azonosítása már a tünetek megjelenése előtt megtörténhet.

Az örökletes rákos megbetegedések genetikai vizsgálata különösen fontos azoknál, akiknél fiatal korban diagnosztizáltak daganatos betegségeket, vagy családjukban több generáción át megfigyelhető a rák előfordulása. Onkológiai paneljeink többek között az emlő- és petefészekrák, vastagbélrák, vesesejtes karcinóma, valamint ritkább daganatok, mint például a gyermekkori szolid tumorok genetikai hátterét vizsgálják. Az időben elvégzett genetikai szűrések lehetővé teszik a korai megelőzést vagy a célzott, személyre szabott terápiák megkezdését, növelve ezzel a gyógyulás esélyét.

Az örökletes felnőttkori daganatos megbetegedéseket nemzedékeken át öröklődő genetikai mutációk okozzák, de ilyen mutációk újonnan is kialakulhatnak. A genetikai hajlam miatt már fiatalabb korban is nagyobb lehet a daganatok kialakulásának esélye, így a korai szűrés és megelőzés kiemelten fontos szerepet kap. A vizsgálat a felnőttkori szolid tumoros megbetegedések – mint például a húgyhólyag, agy, emlő, vastagbél, endometrium, fej-nyak régió, tüdő, melanoma, neuroendokrin, petefészek, prosztata, vese, here, pajzsmirigy és a felső gastrointestinalis rendszer – kóroki és rizikófaktor génjeit is tartalmazza.

Gének listája:

ACD, AIP, APC, ATM, BAP1, BMPR1A, BRAF, BRCA1, BRCA2, BRIP1, CBL, CDC73, CDH1, CDK4, CDKN1B, CDKN2A, CHEK2, CTC1, DDB2, DGCR8, DICER1, DKC1, EPCAM, ERCC1, ERCC2, ERCC3, ERCC4, ERCC5, EXT1, EXT2, FANCA, FANCB, FANCC, FANCD2, FANCE, FANCF, FANCG, FANCI, FANCL, FANCM, FH, FLCN, HRAS, KIT, KRAS, LZTR1, MAP2K1, MAP2K2, MAX, MEN1, MET, MLH1, MSH2, MSH6, MUTYH, NF1, NF2, NOP10, NRAS, NTHL1, PALB2, PARN, PDGFRA, PMS2, POLD1, POLE, POLH, PPP1CB, PRKAR1A, PTCH1, PTEN, PTPN11, RABL3, RAD51C, RAD51D, RAF1, RB1, RET, RIT1, RTEL1, SDHA, SDHAF2, SDHB, SDHC, SDHD, SHOC2, SLX4, SMAD4, SMARCA4, SMARCB1, SOS1, SOS2, SPRED1, STK11, SUFU, TERC, TERT, TINF2, TMEM127, TP53, TSC1, TSC2, VHL, WRAP53, WRN, WT1, XPA, XPC

Megrendelő
űrlap

Image

Beteg beleegyező
nyilatkozat

Image

Eredményközlő
riport

Image

Ismertető
letöltése

Image

Panelek

Az onkológiához tartozó diagnosztikai paneljeink az alábbi gének vizsgálatait foglalják magukba:

Örökletes felnőttkori daganatos megbetegedések panel rizikófaktor génekkel
GÉNEK LISTÁJA (108 gén)
Örökletes emlő- és petefészekrák panel
GÉNEK LISTÁJA (27 gén)
Örökletes prosztatarák panel
GÉNEK LISTÁJA (16 gén)
Örökletes gyomor- és vastagbél daganatok panel
GÉNEK LISTÁJA (32 gén)
Örökletes nem medulláris, medulláris pajzsmirigy- és mellékpajzsmirigy daganatok panel
GÉNEK LISTÁJA (31 gén)
Örökletes hasnyálmirigyrák panel
GÉNEK LISTÁJA (13 gén)
Örökletes veserák
panel
GÉNEK LISTÁJA (14 gén)
Összesített örökletes felnőttkor daganatos panel
GÉNEK LISTÁJA (157 gén)
Gyermekkori örökletes szolid tumorok panel
GÉNEK LISTÁJA (121 gén)
Image
Image
Székhely
7625 Pécs, Majorossy utca 36.

+36 70 674 6611
info@ibioscience.hu

Laboratórium
7624 Pécs, Ifjúság útja 20.
Image

© 2024 iBioDiagnostics. Minden jog fenntartva